Yaz Döneminde Yaptığımız Eğitimlerimiz

Bu sayfada amaç ülkemizdeki öğretmen ve öğrencilerimize “Teknoloji kullanımı, içerik üretimi, tasarım ve dijital okuryazarlık” becerilerini kazandırmaktır.

2020’de kurduğumuz @gencbeyinlenet sosyal platformları ve web sitesi ücretsiz paylaşımlar ve eğitimler vermektedir. Eğitimlerimizi hep birlikte belirliyoruz. Okullarımızda öğretmen ve öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu her teknolojik konuda eğitimler düzenliyoruz. Uygun ve önem sırasına göre eğitimleri planlayıp hep birlikte eğitimleri yapıyoruz.

Eğitimler ücretsiz oluyor. Öncesinde bilgilendirme afişi paylaşılıyor. Sonrasında ise kayıt videosu sosyal hesaplarımıza yükleniyor.
Hep birlikte teknolojiyi doğru kullanıyor, doğru şekilde öğreniyoruz. Öğrendiklerimizi sizlerle ücretsiz şekilde paylaşmak, bilgilendirmek ve hep birlikte öğrenmek gayemiz. Ne mutlu her daim öğrenme arzusunu diri tutabilene.

Öğretmenler için online eğitimler, öğrencilerin öğrenme süreçlerini desteklemek, onlara yeni beceriler kazandırmak ve onları çağın gerektirdiği donanımla buluşturmak için önemlidir. Online eğitimler sayesinde öğretmenler, sınıf içi eğitimin sınırlarını aşabilir, farklı kaynaklara ve yöntemlere ulaşabilir, öğrencilerin ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına göre esnek ve kişiselleştirilmiş bir öğrenme ortamı yaratabilirler. Bizleri takip eden herkes çok iyi bilir ki eğitimde teknolojiye dair ne varsa bu ihtiyaçları göz önünde bulundurup eğitimler yapar ve bunları paylaşırız. İşte bu yaz döneminde planladığımız ve yaptığımız eğitimlerimiz.

Değişen ve gelişen bu çağda, öğretmenlerin önem vermesi gereken eğitimler arasında, dijital okuryazarlık, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, problem çözme, iş birliği, iletişim gibi 21. yüzyıl becerilerini geliştiren eğitimler yer almalıdır. Bu eğitimler, öğretmenlerin hem kendi mesleki gelişimlerine hem de öğrencilerin geleceğe hazırlanmalarına katkı sağlayacaktır.

Teknolojiyi takip etmek için alınması gereken eğitimler ise, öğretmenlerin kullandıkları teknolojik araçların işlevselliğini ve potansiyelini anlamalarına, onları etkili bir şekilde pedagojik amaçlarla entegre etmelerine ve teknoloji destekli öğrenme süreçlerini tasarlamalarına yardımcı olacak eğitimlerdir. Eğitimler alırken dikkat edilmesi gereken noktalar ise, eğitimlerin güncel, kaliteli, uygulamalı ve geri bildirimli olmasıdır.

1- Eğitimde Yapay Zeka & Siber Güvenlik Eğitimimiz

2- 3D Yazıcıların Eğitimde Kullanımı Eğitimimiz

3-Geleceğin Online Sınıfları: Hibrit ve Online Öğrenme Teknolojilerinin Avantajları Eğitimimiz

4-Metaverse Eğitimimiz

Gencbeyinlernet Türkiye’de gençlerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan bir sosyal girişimdir. Gencbeyinlernet , 2020 yılında kurulmuş olup, bugüne kadar binlerce öğretmen ve 10 binin üzerinde gence eğitim, mentorluk, yarışma fırsatları sunmuştur. Gencbeyinlernet’in misyonu, Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak inovatif ve girişimci öğretmenleri, ve öğrencileri desteklemek ve onları ulusal ve uluslararası platformlarda en iyi yerlere taşımak ve tanıtmaktır.

Gencbeyinlernet, Türkiye’de gençlerin beyin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuş bir platformdur. Gencbeyinlernet, online eğitimler, web seminerleri, atölyeler, yarışmalar ve etkinlikler gibi farklı formatlarda içerik sunmaktadır. Bu içerikler, gençlerin beyin sağlığı, zeka, hafıza, öğrenme, yaratıcılık, duygusal zeka, motivasyon, liderlik gibi konularda bilgi ve beceri kazanmalarını sağlamaktadır. Gencbeyinlernet’in vizyonu, Türkiye’de genç beyinlerin gelişimine katkıda bulunarak ülkenin geleceğine yön vermek ve toplumsal fayda yaratmak, Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanında lider bir ülke olmasına katkıda bulunmaktır.

Tüm Arşivimiz: https://linktr.ee/gencbeyinlernet

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın