Öğretmenlerimizin Yapay Zeka Projesine Konuk Olduk

“Yapay Zeka” okullarımızda öğrenilmeye ve öğretilmeye devam ediyor. Bir grup öğretmenimizin üzerinde çalıştığı yabancı ortaklı Yapay Zeka projesi çalışmaları devam ederken bizleri davet ettiler. Bizde bu projede emeği geçen öğretmenlerimiz ile online soyleşiye katıldık. 1 saatlik görüşmede hem öğretmen/öğrencilerimizin sorularını cevaplandırdık hem de yapay zeka çalışmalarının okullarımızdaki örneklerinden birine tanıktık ettik. Bu çalışmaların artarak devam etmesini umuyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimize gencbeyinlernet ailesi olarak başarılar diliyoruz.

“Öğrenciler Turn on Artificial Intelligence eTwinning projesi ve The Rise Of Robots eTwinning ile Türkiye, Macaristan, Azerbaycan ve Portekiz’de yer alan öğrenciler artık yapay zeka sayesinde üretiyor teknolojiyi etkin bir şekilde kullanabiliyor. Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Bilişim ve Teknoloji Öğretmeni Burak Turgut uzman konuk olarak toplantıya katıldı. Öğrencilerle birlikte konu üzerinde suhbet edildi. Öğrencilerin soruları cevaplandırıldı.”

“Bu projelerle yapay zeka kullanımı, öğrenciler artık kendi benzersiz deneyimlerine ve tercihlerine dayalı olarak öğrenim programlarında kişiselleştirilmiş bir yaklaşım içim çalışmalar yapıyorlar. Yapay zeka, eğitimden en iyi şekilde yararlanmaları için her öğrencinin bilgi düzeyine, öğrenme hızına ve istenen hedeflere uyum sağlayabilir. Ayrıca, yapay zeka, öğrencilerin önceki öğrenme geçmişlerini analiz edebilir, zayıflıkları belirleyebilir ve iyileştirme için en uygun seçenekleri sunarak onlara kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sağlar. Turn on Artificial Intelligence projesi ve The Rise Of Robots ile öğrencilerimiz  tasarım odaklı yaklaşım kullanılarak yapay zeka ile teknolojinin öncüleri olmaya başlıyorlar.”

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın