EĞİTİMDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI

Yapay zeka uygulamaları ne işe yarar?

Yapay zeka uygulamaları en çok sanal asistanlar ile biliniyor olsa da aslında çok geniş bir kapsamda kullanılmaktadır. Eğitim, eğlence, siber güvenlik, ulaşım, finans ve sağlık alanında geliştirilen yapay zeka uygulamaları ile kullanıcıların hayatını kolaylaştıran pek çok servisi hayata geçirmek mümkün hale gelmiştir. Eğitimde kullanabileceğimiz bazı faydalı “Yapay Zeka” uygulamaları.

1 – KRISPY: Krisp’in yapay zekası, tüm çağrılarınızdan arka plandaki sesleri, parazitleri ve yankıları kaldırarak rahat ve güzel bir arama, görüşme yapmanızı sağlar.

https://krisp.ai/

2 – Beatoven: Beatoven.ai, her çalışmanıza uyacak şekilde ruh haline dayalı benzersiz müzik bestelemek için gelişmiş AI müzik oluşturma teknikleri kullanır.

https://www.beatoven.ai/

3- Ink for All: Ink for All, çok sezgisel bir yapay zeka yazılımıdır. Pazarlama amaçlı pek çok kullanımı vardır. Anında kopya yazar ve sınırsız iş fikri vardır. Güvenliği ilk sıraya koyan hepsi bir arada bir AI İçerik Platformudur. Markanızı Riske Atmadan AI İçeriklerinizi sunmanızı kolaylaştırır.

https://inkforall.com/

4 – Otter.ai : Otter.ai , yapay zeka ve makine öğrenimi kullanarak konuşmayı metne dönüştürme uygulamaları geliştiren , Mountain View, Kaliforniya merkezli bir teknoloji şirketidir . Otter adlı yazılımı, canlı konuşmacılar için altyazıları gösterir ve konuşmaların yazılı dökümlerini oluşturur.

https://otter.ai/

5 – Descript: Descript, videolarınızı ve podcast’lerinizi yazmanız, kaydetmeniz, metne dönüştürmeniz, düzenlemeniz, ortak çalışmanız ve paylaşmanız için ihtiyacınız olan tek araçtır.

https://www.descript.com/

6 – Synthesia: Synthesia, dünyanın 1 numaralı AI video yazılımıdır. Synthesia, AI avatarlarıyla 120’den fazla dilde hızlı bir şekilde videolar oluşturmanıza olanak sağlayan bir AI video oluşturma platformudur. Şablonlar, ekran kaydedici, medya kitaplığı ve daha fazlasını içerir.

https://www.synthesia.io/

7 – Looka: Looka ile yapay zeka teknolojisi ile kendi güzel markanızı tasarlayın.

https://looka.com/

8 – Remove Image Background: Tek bir tıklamayla fotoğraf veya resminizdeki arka planları 5 saniye içinde otomatik olarak %100 kaldırın.

https://www.remove.bg/

9 – Cleanup Pictures: Bu site ile hiçbir program kullanmadan resimlerinizden istediğiniz herhangi bir nesneyi, kusuru, kişiyi veya metni saniyeler içinde kaldırabiliyorsunuz.

https://cleanup.pictures/

10 – PatternedAI: PatternAI, ürününüz için yaratıcı ve benzersiz desenler üretir. AI kullanarak ürününüz için benzersiz desenler oluşturun.

https://www.patterned.ai/

11 – Stockimg: Her seferinde ihtiyacınız olan mükemmel stok fotoğrafı oluşturmanıza yardımcı olur. Yapay zeka ile görseller oluşturmak isterseniz kullanabilirsiniz.

https://stockimg.ai/

12 – Copy.ai: Birbirinden farklı mecralarda metin yazmanıza yardımcı oluyor. Copy AI, birçok dilde metin üretmenizi sağlıyor. Ürün açıklamasından reklam metinlerine, website içeriklerinden sosyal medya paylaşımlarına kadar farklı başlıklarda verdiğiniz bilgilere uygun metinler üretmenizi sağlar. Copy.ai ile metinlerinizi yapay zeka ile yazmanın rahatlığını yaşarsınız. 

https://app.copy.ai/

13 – Ocoya: Ocoya,Yapay zeka destekli hepsi bir arada bir platformla içerik üretme platformudur. İçeriği daha hızlı oluşturmak , otomatik olarak oluşturmak ve planlamak için bir platform . Yapay zekanın gücüyle içerik pazarlama, metin yazarlığı ve sosyal medya .

https://www.ocoya.com/

14 – DALL·E 2: DALL·E 2, doğal dildeki bir tanımdan gerçekçi görüntüler ve sanat yaratabilen yeni bir AI sistemidir. DALL·E 2, bir metin açıklamasından orijinal, gerçekçi görüntüler ve sanat eserleri oluşturabilir . Kavramları, nitelikleri ve stilleri birleştirebilir.

https://openai.com/dall-e-2/

15 – NVIDIA Broadcast: NVIDIA Broadcast uygulaması, her odayı bir ev stüdyosuna dönüştürür. Yapay zekayla geliştirilmiş ses ve video ile canlı yayınlarınızı, sesli sohbetlerinizi ve video konferans görüşmelerinizi bir üst seviyeye taşıyın.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/jan-2023-nvidia-broadcast-update/?=&linkId=100000177829126

16 – Experiments with Google: AI Deneyleri, resimler, çizimler, dil, müzik ve daha fazlasıyla herkesin makine öğrenimini keşfetmeye başlamasını kolaylaştıran basit deneyler için bir vitrindir.

https://experiments.withgoogle.com/

17- Canva: Canva tasarım yaparken eklenen bileşen veya görsellerde bulunan renk tonlarını yakalayıp sizin tasarımda kullanmanızı sağlayan bir afiş, sunum ve animasyon platformudur.

https://www.canva.com/

18 – FutureTools: FutureTools En İyi Yapay Zeka Araçlarını Toplar ve Organize Eder, Böylece “SİZ DE Süper İnsan Olabilirsiniz” der.

https://www.futuretools.io/

19- Alexa, Siri, Google Assistant: Bütük firmalar tarafından kullanılan bu asistanlar ile sesli komutlar ile arama yapabilir, mesaj gönderebilir, soruları yanıtlayabilir ve akıllı ev sistemlerini kolayca konrol edebilirsiniz.

20 – Animated Drawings: Bu yapay zeka ile bilgisayar veya telefon üzerinden çizdiğiniz resimleri veya oluşturduğunuz avatarları hareketlendirebilirsiniz. İster elle çizin fotoğraf çekip yükleyin ister bilgisayar yada telefondan çizin yükleyin. Jpeg olması yeterli. Sonrası yapay zekanın işi.

https://sketch.metademolab.com/

21 – Microsoft Translator: Microsoft Translator, metinleri, sesleri, konuşmaları, kamera fotoğraflarını ve ekran görüntülerini çevirmek için 70’den fazla dilde ücretsiz, kişisel bir çeviri uygulamasıdır. Ayrıca, seyahat ederken kullanmak üzere çevrimdışı çeviri için dilleri ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

https://translator.microsoft.com/

22 – Character.ai: Character.ai (Charter.AI olarak stilize edilmiştir , aynı zamanda Character AI olarak da bilinir ), insan benzeri metin yanıtları oluşturabilen ve bağlamsal sohbete katılabilen bir nöral dil modeli chatbot web uygulamasıdır . Kendi yapay zekanızla sohbet edebiliyorsunuz. Google’ın LaMDA’sının önceki geliştiricileri Noam Shazeer ve Daniel De Freitas tarafından oluşturulan beta modeli, Eylül 2022’de halkın kullanımına sunulmuştur.

https://beta.character.ai/

23 – ChatGPT: Şuanki dünyanın en büyük yapay zekası. Espri yapıyor, kod yazıyor,ödev yapıyor size her konuda cevap veriyor…

https://openai.com/blog/chatgpt/

24 – VALL-E – Microsoft tarafından geliştirilen ve birinin sesinin üç saniyelik kaydını alarak ve metnin bağlamına bağlı olarak gerçekçi tonlama ve duygu ile yazılı kelimeleri konuşmaya dönüştürerek bu sesi çoğaltabilen yapay zeka programı

https://valle-demo.github.io/

25 – Midjourney metinsel açıklamalardan görüntüler oluşturan yapay zeka programdır.

https://midjourney.com/home/?callbackUrl=%2Fapp%2F

26 – Stable Diffusion – Derin öğrenme altyapılı yapay zeka destekli bir metinden görüntüye dönüştürme modeli)

27 – Point-E – OpenAI tarafından piyasaya sürülen ve doğrudan metin tanımlamalarıyla 1-2 dakika içinde 3D modeller oluşturan yapay zeka programı

28 – MusicLM– Google’ın MusicLM isimli yeni yapay zekası, aslında DALL-E 2 ile oldukça benzer bir yapıda çalışıyor. Ancak bu kez yazdıklarınız karşınıza bir görsel olarak çıkmak yerine müzik olarak ortaya çıkıyor. Bu noktada isterseniz tek bir enstrümanla ritim oluşturabilir isterseniz de tamamen bitmiş bir parça hazırlayabilirsiniz.

29- Personal AI – Dünyanızdaki insanlarla ve fikirlerle sonsuz bir bağlantı için yerleşik Kişisel Yapay Zeka mesajlaşması.

https://www.personal.ai/

30- Socratic, öğrenciler için bir mobil uygulama sunan bir eğitim teknolojisi şirketidir. Uygulama, videolar, tanımlar, Soru-Cevap, bağlantılar ve daha fazlası gibi eğitim kaynakları sağlayarak öğrencilere ödevlerinde yardımcı olmak için AI teknolojisini kullanır. 

https://socratic.org/

31-Rytr : Rytr, maliyetinin çok altında, yalnızca birkaç saniye içinde yüksek kaliteli içerik oluşturmanıza yardımcı olan bir AI yazma asistanıdır!

https://rytr.me/

32-lEXİCA: Metinlerinizi saniyeler içinde görsele dönüştürün

https://lexica.art/

33 – Paraphrasing Tool – QuillBot AI: Yazım dilbilgisi denetleyicidir.

https://quillbot.com/

34- https://studio.d-id.com/

Bu araç ile yapay fotoğraflarınızı yada avatarlarınızı konuşturabilir, istediğiniz cümleyi ona söyletebilirsiniz.

35-DeepL: Çeviriye daha az, elinizdeki göreve daha fazla zaman ayırın. Neyi ve nerede çeviri yapıyor olursanız olun, DeepL Pro doğru, güvenli ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış olmasını sağlar.

https://www.deepl.com/translator

36- Adobe Firefly: Adobe ürünlerine gelen yaratıcı üretken yapay zeka modelleri ailesi olan Firefly ile deneyler yapın, hayal edin ve sonsuz sayıda kreasyon yapın.

https://firefly.adobe.com/

37- Tome: App size saniyeler içinde istediğiniz konuyla ilgili sunumlar hazırlıyor. Tome’a sadece konuyu veriyorsunuz ve o size sunumu hazırlanmış bir şekilde veriyor.

https://beta.tome.app/

38- Zek-Ai: Yerli yapay zeka aracı.

https://zekai.co/tr/homepage

39-QUICK DRAW: Hızlı çizim! Google tarafından geliştirilen ve oyuncuları bir nesnenin veya fikrin resmini çizmeye zorlayan ve ardından çizimlerin neyi temsil ettiğini tahmin etmek için bir sinir ağı yapay zekası kullanan çevrimiçi bir oyundur. AI, her çizimden öğrenir ve gelecekte doğru tahmin etme yeteneğini geliştirir.

https://quickdraw.withgoogle.com/

40- Youcom: Google’ın rakibi You.com artık aramada ChatGPT tarzı bir sohbet robotu sunuyor

vhttps://you.com/

Bunu Paylaş

Bir yanıt yazın