Tavsiye Google Uygulamaları

Eğitimde birçok işinize yardımcı olacak faydalı “Google Uygulamaları” nı sizin için ayrıntılı olarak bir araya getirdik.

Google Asistan

Google Asistan, Google’ın Google üzerinden gerçekleştirdiği yeni nesil arama yöntemidir. Web sitelerine bağlantılar sağlamak yerine, üzerine aldığı görevi kullanıcıyla sohbet ederek yerine getirebilen tasarıma sahiptir. Hemen her şeyi sorabileceğiniz Google Asistan sözlerinizi belirli bir bağlam içinde anlayıp ilgili sonuçları size sesli olarak sunar.

https://assistant.google.com/intl/tr_tr/platforms/phones/

Google Gboard

Gboard, Google tarafından yerel Android ve iOS cihazlar için geliştirilmiş bir sanal klavye uygulamasıdır. İlk olarak Mayıs 2016’da iOS’ta piyasaya sürüldü. Ardından Aralık 2016’da Android’de yayınlanan ve Android’de zaten kurulmuş olan Google Klavye uygulamasında büyük bir güncelleme olarak tanıtıldı.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin&hl=tr&gl=US

İos: https://apps.apple.com/tr/app/gboard-google-klavye/id1091700242?l=tr

Google Meet

Dünyanın her yerinden güvenle bağlantı kurun, ortak çalışın ve kutlama yapın. Google Meet sayesinde herkes güvenli şekilde yüksek kaliteli görüntülü toplantılar düzenleyebilir ve görüntülü toplantılara katılabilir. Toplantılarda en fazla 250 katılımcı bulunabilir.

https://meet.google.com/

Google Keep

Google Keep Google tarafından geliştirilen bir not alma uygulamasıdır. Bu uygulama aklınızdan geçenleri kaydetmenize ve hatta hatırlatıcılarla notlar ayarlamanıza olanak tanır. Keep Android ve iOS mobil işletim sistemleri için bir mobil uygulama ile bir web uygulaması olarak kullanılabilir.

https://keep.google.com

Google Fit

Google Fit Google’ın Android işletim sistemi için geliştirdiği bir tıbbi yazılım, fitness uygulaması ve sağlık izleme platformudur. Bu, birden fazla uygulamalar ve cihazlardan veri karışımlayan API’lerin tek kümesidir.

https://www.google.com/fit/

Google Drive

Google Drive, Google tarafından oluşturulmuş ve yönetilen bir dosya depolama ve senkronizasyon hizmetidir. Bu hizmet; kullanıcıların bulutta doküman depolayabilmelerini, dosya paylaşabilmelerini ve iş birliği yaptıkları kişilerle dokümanları düzenleyebilmelerini sağlar.

https://www.google.com/intl/tr_tr/drive/download/

Google Lens

Google Lens, Google tarafından geliştirilen ve sinir ağına dayalı görsel analiz kullanarak tanımladığı nesnelerle ilgili bilgileri getirmek için tasarlanmış bir görüntü tanıma teknolojisidir.

https://lens.google/

Google Trendler

Google Trends, Google aramalarında kelime veya cümle sorgularının hangi coğrafyada, hangi dillerde ve ne sıklıkla arandığını istatistiksel bilgi olarak kullanıcılara sunan servistir. Google Trendler’de bir terim aradığınızda, teriminizin popüler olduğu yerleri gösteren bir harita görürsünüz. Koyu bölgeler, arama teriminizle ilgili arama yapılma olasılığının daha yüksek olduğu yerleri gösterir. Arama terimlerini karşılaştırırsanız.

https://trends.google.com.tr/trends/?geo=TR

Google Seyahat

Yaklaşan gezileriniz, rezervasyonlarınız ve araştırmalarınız gibi seyahat bilgilerini google.com/travel adresinde bulabilirsiniz. Gmail hesabınıza gönderilmiş onaylı rezervasyonlarınızı ve seyahatle ilgili tüm etkinliklerinizi düzenler.

https://www.google.com.tr/travel/

Google Takvim

Google Calendar, 13 Nisan 2006 tarihinde Google tarafından hizmete sokulan, kullanıcılar için takvim ve ajanda hizmeti sunan servistir. Bu hizmetten internet kullanıcılarının yararlanması için Google’a üye olmaları gerekmektedir. Google Calendar’da doğal olarak ajax uygulamaları mevcuttur. Google Takvim’i, tüm etkinliklerinizin takibini yapmak için kullanabilirsiniz

https://www.google.com/intl/tr/calendar/about/

Google Earth

Google Earth, tüm Dünya’nın uydularından çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğrafların görüldüğü, Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin geliştirdiği bir bilgisayar yazılımıdır. Dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce şehrin uydu görüntülerini, 3D binaları ve araziyi keşfedin. Görüntüyü evinize veya istediğiniz herhangi bir yere yakınlaştırın. Ardından Street View ile 360° bakış açısına sahip olun.

https://www.google.com.tr/intl/tr/earth/

Google Gruplar

Google Gruplar, Google tarafından ücretsiz olarak sağlanan çevrimiçi gruplar ve mail listesi servisi. Google Gruplar kullanarak, ilgi alanlarına göre gruplar bulunabilir ve üye olunabilir. Grup sayfasına mesaj bırakılabildiği gibi, grup mail adresini kullanarak tüm liste üyelerine mail de atılabilir.

https://groups.google.com/

Eğitimde işimize yarayacak Google Araçlarının hepsinin kullanımı ücretsizdir.. Bakın

kamagra oral jelly usa

, bu teknolojileri öğrenin ve derslerinizde kullanın. Sormak istediğiniz sorularda web sitemizde yer alan canlı destek bölümünü kullanabilirsiniz..
Herkese iyi çalışmalar dilerim..

Ayrıca daha önce bu paylaştığımız tüm “Google Araçlarını” eğitim videmuzda anlattık.İzlemek isteyenler buradan bakabilir.

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın