“Code Week” nedir? Kodlama Haftasında neler yapılır? (Etkinlik konusunda eksiği olan öğretmenlerim için faydalı olacaktır)

CodeWeek: AB Kod Haftası, kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde herkesin ayağına getirmeyi amaçlayan bir taban girişimidir. Tüm detaylı bilgiler eğitim videosunda açıklanmıştır. Bu hafta sürecince öğrencilerimize kodlamanın mantığını kavratıp ve kodlama haftasını eğlenceli geçirebileceğimiz bazı “Kodlama” Etkinlikleri:

Eba Mobil Kod: http://mobilkod.eba.gov.tr/

Compute İt: http://compute-it.toxicode.fr/

Silent Teacher: http://silentteacher.toxicode.fr/

Code Org: https://code.org/

Kodla Büyü: https://kodlabuyu.kodris.com

Code Monkey: https://www.codemonkey.com/tr/

Light Bot: https://lightbot.com/flash.html

Code Mino: https://beeacademy.net/codemino/

HackerCan: https://www.hackercan.com/tr/

Kodable: https://www.kodable.com/

Kodris: https://www.kodris.com/

Code Combat: https://codecombat.com/

Scratch: https://scratch.mit.edu/

Algo Digital: https://algodijital.com/

Tynker: https://www.tynker.com/

Educany: https://www.educandy.com/

Wordwall: https://wordwall.net/tr

GameStar Mechanic: https://gamestarmechanic.com/

Blockly Games: http://blockly.eba.gov.tr/tr/index.html

Pinterest: https://tr.pinterest.com/

İyi Çalışmalar..

Bunu Paylaş

Burak TURGUT

"Bilim, teknoloji, merak, belgesel, doğa ...

Şunlarda hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın