Classcraft | Eğitimde Oyunlaştırma

Eğitimci: Burak TURGUT

Classcraft ile eğitimciler, öğrencilerin tüm potansiyellerine ulaşmalarını, ebeveynlerle bağlantı kurmalarını ve buna en çok ihtiyaç duyan öğrencileri desteklemelerini sağlayabilir. Öğretmenler ders kazanımlarını oyunlaştırılmış bir hikaye yoluyla kavratır.

Classcraft normal sınıf etkinlikleriyle kolayca entegre olur, öğrenciyi ekip çalışmasına ve işbirliğine teşvik ederken, öğrenciyi cesaretlendirir, uygulama içindeki becerileri hakkında anında geri bildirim verir. 

Oyunu öğrencileri motive ederken hikaye anlatımı ve onları öğrenmek için heyecanlandıran eğlenceli araçlarla öğrencilerin ilgisini artırır.

Öğrenciler ilk başta sadece puan kazanmak için işbirliği yapıyor olsalar bile, öğretmen desteği ile yol boyunca değerli sosyal beceriler öğrenmeleri kaçınılmazdır. 

Önceden belirlenmiş bazı güçler ve olaylar, özellikle genç öğrenciler arasında çekişmeye neden olabilir. Yakından baktığınızdan ve gerektiği gibi özelleştirdiğinizden emin olun. Örneğin, isteğe bağlı rastgele olaylar, “En az HP’ye sahip oyuncu 15 HP kaybeder” gibi öneriler içerir. Bu bazı sınıflarda işe yarayabilir, ancak mücadele eden öğrenciler, özellikle de oyun önerildiği gibi interaktif beyaz tahta veya ekran aracılığıyla yayınlanırsa “en zayıf” oyuncular olarak hedeflenmiş hissedebilirler.

Classcraft mobil uygulama halindeyken Classcraft yönetmek için öğretmen, öğrenci ve veliler için mükemmel bir yoldur.

Bu Classcraft için eşlik eden bir uygulama. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler hesap oluşturmak için bir masaüstü bilgisayar gerekecektir. game.classcraft.com ziyaret ederek ücretsiz oynamaya başlayın.

Crasscraft web sayfasına gitmek için tıklayın.

Crasscraft Android mobil uygulamasını indirmek için tıklayın.

Crasscraft İos mobil uygulamasını indirmek için tıklayın.

Bunu Paylaş

Bir yanıt yazın