Araç çubuğuna atla

Code Week(Kodlama Haftası) Nedir ? Nasıl Kayıt Olunur ? Hangi Çalışmalar Yapılır ?

CodeWeek: AB Kod Haftası, kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde herkesin ayağına getirmeyi amaçlayan bir taban girişimidir. Tüm detaylı bilgiler eğitim videosunda açıklanmıştır. Bu hafta sürecince öğrencilerimize kodlamanın mantığını kavratıp ve kodlama haftasını eğlenceli geçirebileceğimiz bazı “Kodlama” Etkinlikleri:

Eba Mobil Kod: http://mobilkod.eba.gov.tr/

Compute İt: http://compute-it.toxicode.fr/

Silent Teacher: http://silentteacher.toxicode.fr/

Code Org: https://code.org/

Kodla Büyü: https://kodlabuyu.kodris.com

Code Monkey: https://www.codemonkey.com/tr/

Light Bot: https://lightbot.com/flash.html

Code Mino: https://beeacademy.net/codemino/

Kodable: https://www.kodable.com/

Kodris: https://www.kodris.com/

Code Combat: https://codecombat.com/

Scratch: https://scratch.mit.edu/

Algo Digital: https://algodijital.com/

Tynker: https://www.tynker.com/

Educany: https://www.educandy.com/

Wordwall: https://wordwall.net/tr

GameStar Mechanic: https://gamestarmechanic.com/

Blockly Games: http://blockly.eba.gov.tr/tr/index.html

Pinterest: https://tr.pinterest.com/

Yukarıdaki tüm kodlama eğitimlerinin ayrı ayrı eğitim videolarınada aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Kodlama Araçları Eğitimi: https://www.youtube.com/playlist?list…

View this post on Instagram

CodeWeek: AB Kod Haftası, kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde herkesin ayağına getirmeyi amaçlayan bir taban girişimidir. Tüm detaylı bilgiler eğitim videosunda açıklanmıştır. Bu hafta sürecince yapabileceğimiz bazı "Kodlama" Etkinlikleri: Eba Mobil Kod: http://mobilkod.eba.gov.tr/ Compute İt: http://compute-it.toxicode.fr/ Silent Teacher: http://silentteacher.toxicode.fr/ Code Org: https://code.org/ Kodla Büyü: https://kodlabuyu.kodris.com Code Monkey: https://www.codemonkey.com/tr/ Light Bot: https://lightbot.com/flash.html Code Mino: https://beeacademy.net/codemino/ Kodable: https://www.kodable.com/ Kodris: https://www.kodris.com/ Code Combat: https://codecombat.com/ Scratch: https://scratch.mit.edu/ Algo Digital: https://algodijital.com/ Tynker: https://www.tynker.com/ Educany: https://www.educandy.com/ Wordwall: https://wordwall.net/tr GameStar Mechanic: https://gamestarmechanic.com/ Blockly Games: http://blockly.eba.gov.tr/tr/index.html Pinterest: https://tr.pinterest.com/ İçerik: 🖥️📚 @_burakturgut Tüm Ders Videoları 👉 https://bit.ly/dersvideolari Tüm Paylaşımlar 👉 https://bitly.com/gencbeyinlernet #web #Öğretmen #öğrenci #ders #burakturgut #google #dijital #bilişim #eğitim #video #öğretmen #öğrenci #okul #teknoloji #technology #design #öğretim #education #book #harita #rize #millieğitim #meb #eba #tasarım #bilişimteknolojileri #online #instagram #internet #içerik #codeweek #gencbeyinlernet

A post shared by Genç Beyinler ® net 🇹🇷 (@gencbeyinlernet) on

Bunu Paylaş

Burak TURGUT

"Bilim, teknoloji, merak, belgesel, doğa ...

Şunlarda hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın