Uzaktan Eğitimde Beyaz Tahta Uygulamaları

Eğitimimizde uzaktan eğitimde kullanabileceğimiz “Beyaz Tahta Uygulamalarını” öğrendik.

Eba’dan canlı derse bağlandıktan sonra hangi uygulamaları kullanarak dersimizi daha kalıcı ve işlevsel hale getirebiliriz diye konuştuk.
Canlı ders esnasında zoom üzerinden kullandığımız “Whiteboard” bize bir çok yönden katkı sağlayabiliyor olsada bazen ders esnasında dosyalarımız üzerinden öğrencilerimize bilgiler aktarmak isteyebiliriz. Böyle durumlarda alternatif araçları kullanmamız gerekecektir.

Bunun için önerdiğimiz uygulamalar;

1) Google Jamboard
?https://jamboard.google.com/

2) Microsoft Whiteboard
? https://www.microsoft.com/tr-tr/p/microsoft-whiteboard/9mspc6mp8fm4

Ayrıca bu beyaz tahta uygulamalarını kullanırken bize yardımcı olacak diğer araçlar;

1) AnyDesk
?https://anydesk.com/tr

2) Samsung Notes
? https://www.samsung.com/us/support/owners/app/samsung-notes

Akıllı kalem yapma;

Telefonumuzu kullanmak için kendimize bir akıllı kalem yapabiliriz.
Bunun için herhangi bir kurşun kalemin ucunu ıslak mendil ile kapatıp daha sonra bantlayarak telefonumuzda kullanabileceğimiz akıllı kalem haline getirebiliriz.

View this post on Instagram

Bugün dersimizde uzaktan eğitimde kullanabileceğimiz "Beyaz Tahta Uygulamalarını" öğrendik. Eba'dan canlı derse bağlandıktan sonra hangi uygulamaları kullanarak dersimizi daha kalıcı ve işlevsel hale getirebiliriz diye konuştuk. Canlı ders esnasında zoom üzerinden kullandığımız "Whiteboard" bize bir çok yönden katkı sağlayabiliyor olsada bazen ders esnasında dosyalarımız üzerinden öğrencilerimize bilgiler aktarmak isteyebiliriz. Böyle durumlarda alternatif araçları kullanmamız gerekecektir. Bunun için önerdiğimiz uygulamalar; 1) Google Jamboard ?https://jamboard.google.com/ 2) Microsoft Whiteboard ? https://www.microsoft.com/tr-tr/p/microsoft-whiteboard/9mspc6mp8fm4 Ayrıca bu beyaz tahta uygulamalarını kullanırken bize yardımcı olacak diğer araçlar; 1) AnyDesk ?https://anydesk.com/tr 2) Samsung Notes ? https://www.samsung.com/us/support/owners/app/samsung-notes Akıllı kalem yapma; Telefonumuzu kullanmak için kendimize bir akıllı kalem yapabiliriz. Bunun için herhangi bir kurşun kalemin ucunu ıslak mendil ile kapatıp daha sonra bantlayarak telefonumuzda kullanabileceğimiz akıllı kalem haline getirebiliriz. İçerik: ?️? @_burakturgut Sayfamız ? www.gencbeyinler.net Tüm Ders Videoları ? https://bit.ly/dersvideolari Tüm Paylaşımlar ? https://bitly.com/gencbeyinlernet Telegram Grubu ? https://t.me/onlineegitimgrubu #tahta #Öğretmen #öğrenci #ders #burakturgut #google #dijital #bilişim #eğitim #video #öğretmen #öğrenci #okul #teknoloji #technology #design #öğretim #education #book #jamboard #whiteboard #tasarım #bilişimteknolojileri #online #instagram #internet

A post shared by Genç Beyinler ® net ?? (@gencbeyinlernet) on

Bunu Paylaş

Burak TURGUT

"Bilim, teknoloji, merak, belgesel, doğa ...

Şunlarda hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın