Arttırılmış Gerçeklik | Uygulamaları

Günümüzde sıkca kullanılan bazı “Arttırılmış Gerçeklik” uygulamaları

Artırılmış gerçeklik, gerçek dünyadaki çevrenin ve içindekilerin, bilgisayar tarafından üretilen; ses, görüntü, grafik ve GPS verileriyle zenginleştirilerek meydana getirilen canlı veya dolaylı fiziksel görünümüdür. Bu kavram kısaca gerçekliğin bilgisayar tarafından değiştirilmesi ve artırılmasıdır.

Aurasma

*Aurasma, HP Autonomi’nin artırılmış gerçeklik platformudur. Bir yazılım geliştirme kiti veya iOS ve Android tabanlı mobil cihazlar için ücretsiz bir uygulama olarak mevcuttur

Quiver

*Quiver bir 3D Coloring App Uygulamasıdır.

*3D Coloring App arttırılmış gerçeklik boyama deneyimi sağlayan bir uygulamadır.

*Quiver kullanmak için üye olmanıza gerek yoktur. Quiver sisteminin web sitesindeki ücretsiz etkileşimli materyalimizi indirip telefon veya tabletimize yükleyeceğimiz uygulamayla materyalimizi gözlemlememiz yeterlidir

CoSpaces Edu

*Öğrencilerinizin sadece deneyimlerini tüketmekle kalmayıp kendi deneyimlerini oluşturmalarını ve kodlamalarını sağlayın

*Öğrencilerinizle VR ve AR dünyaları oluşturun ve keşfedin.

*Her konu ve sınıfa uyarlanabilir CoSpaces Edu, öğrencilerin kendi 3D tasarımlarını oluşturmalarına, kodlarıyla animasyon yapmalarına ve Sanal veya Artırılmış Gerçeklikte keşfetmelerine olanak tanır.CoSpaces ile yaratmak Edu, 21. yüzyıl öğrenme becerileri ve dijital okuryazarlık geliştirir, yaratıcılığı geliştirir ve sınıfta işbirliğini teşvik eder.CoSpaces Edu, STEM ve kodlama, sosyal bilimler, diller, sanat ve yapım alanlarına kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Blippar

*Arttırılmış gerçeklik ve yapay zeka alanlarıyla Blippar dünyadaki daha çok şeyi görmenizi, deneyimlemenizi ve öğrenmenizi sağlar. Geleceğin insanlarına hoş geldiniz!

*Blippar uygulamasıyla gündelik nesnelerin ve mekânların arttırılmış gerçeklik kilidini açın. Tarayın ve neler keşfedebileceğinizi görün. Belki bir ünlü gördünüz ve kim olduğunu çıkaramıyorsunuz? Hakkında daha fazla şey öğrenmek istediğiniz bir logo veya o sevimli köpek? Ya da o muhteşem sanat eserini kim yaptı? Daha fazlasını öğrenmek için bunları Blippar’la tarayın.

Animal 4D

*Animal 4D, basılı hayvan kartlarını taramanıza ve hayvanların gözlerinize tam olarak nasıl canlı geldiğine tanık olmanızı sağlayan hızlı ve hafif bir uygulamadır.

*Animal 4D uygulaması size Artırılmış Gerçeklik kullanarak hayvanları görmek için yeni bir yol getiriyor. Bu size unutulmaz bir deneyim sunayor ve çocukların ve yetişkinlerin yüzlerinde bir gülümseme bırakıyor.Animal 4D, Ant, Zürafa, At, Fil ve İguana gibi A’dan Z’ye kadar olan hayvanlar hakkında size hem ilginç hem de bilgilendirici bilgiler veriyor.

4D Anatomy

*İç organların animasyonlu görüntüleri.

*Yüksek kaliteli anatomi görüntüleri, 3D modeller.Artırılmış gerçeklik (kamerayı işaretleyiciye yönlendirdikten sonra bir tablette veya akıllı telefonda görünen vücut parçaları).İşaretleyiciler buradan ücretsiz olarak indirilebilir: http://3dniti.ru/Pdf/Aranatomy_USA.pdf

*Tek ihtiyacınız olan:Kartları indirin ve yazdırın. Programın görevlerini çözün ve ardından kartları tablet kameraya yaklaştırın. Program sadece kartsız dokunmatik ekran kullanmayı mümkün kılar *Programlama öğrenmek için bu uygulama çocukların yardım olmadan kullanmak için özel olarak tasarlanmıştır.Uzaktan eğitim için genişletilebilir ve ayrıca bireysel öğrenme için kolayca uyarlanabilir.

Anıtkabir AG

*Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile Atatürk 3 boyutlu olarak yanınızdaymış gibi fotoğraf çekilmek için Anıtkabir ag uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.

*Uygulama mailinize bir adet resim yollayacak. Bu resmi bilgisayarınıza indiriniz ve akıllı tahtada açıp ekranda büyütünüz. Ardından akıllı telefonunuza indirdiğiniz programı açarak bu resmi kadraja alınız.

Augment

*Augment, kullanıcıların ürünlerini gerçek ortamda ve tabletler veya akıllı telefonlar aracılığıyla gerçek zamanlı olarak 3D olarak görselleştirmelerini sağlayan artırılmış gerçeklik SaaS platformudur. Yazılım, Perakende, E-Ticaret, mimari ve diğer amaçlar için kullanılabilir.

*Artırmak gerçek boyut ve ortamda gerçek zamanlı olarak entegre size ve müşterilerinize Artırılmış Gerçeklik içinde 3D modelleri görselleştirmek sağlayan bir mobil uygulaması vardır. Augment satışlarını artırmak ve yaşam için baskı getirmek için mükemmel Artırılmış Gerçeklik app. Http://augment.com kendi 3D modelleri ve özel izci ekleyin

https://www.instagram.com/p/CA91yxVDGbf/
İnstagram Hesabımız
Bunu Paylaş

Bir yanıt yazın