Etkilişimli Öğrenme Ortamları | İş birlikçi web 2.0 araçları

EBA: Eğitim Bilişim Ağı ya da kısaca EBA, Türkiye’de Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan sosyal nitelikli eğitsel elektronik içerik ağı. Bakanlığa bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından tasarlanmıştır ve işletilmektedir.

SEESAW: Seesaw öğrenciler, öğretmenler ve aileler arasında güçlü bir öğrenme döngüsü oluşturur. Öğrenciler, Tahterevalli’nin dijital portföyünde bildiklerini yakalamak için yerleşik ek açıklama araçlarını kullanır. Öğretmenler, öğrencilerin düşünmelerini ve ilerlemelerini derinden anlarlar – daha iyi öğretmelerini sağlarlar. Aileler, öğrencilerinin öğrenmesine bir pencere kazanır ve okul olaylarıyla etkileşime girer.

SLACK:Slack, bulut tabanlı bir ekip iş birliği uygulamasıdır. Kanadalı geliştirici Stewart Butterfield tarafından kurulmuştur. İsmi İngilizce “Searchable Log of All Conversation and Knowledge” ibaresinin baş harflerinden türetilmiştir. Tarihsel olarak bakıldığında IRC’nin işleyiş mantığına benzer bir yapıda çalışır.

EDMODO: Edmodo, öğretmenler, öğrenciler ve veliler için bir “sosyal öğrenme platformu” sitesidir. Edmodo ile öğretmenler çevrim içi sınıflar oluşturarak öğrencileri davet eder. Grup kodu verilir, tüm öğrencilerin kaydolur ve velileri de öğrencileri takip edebilir. Öğrenciler notlarını gruba yollar öğretmen inceler.

GOOGLE CLASSROOM: Google Classroom, Google tarafından, okullar için geliştirilen ve atamaları kağıtsız bir şekilde oluşturma, dağıtma ve derecelendirmeyi basitleştirmeyi amaçlayan harmanlanmış öğrenme platformudur. Eğitim için G Suite’in bir özelliği olarak 6 Mayıs 2014’te tanıtıldı ve onu 12 Ağustos 2014’te halka açtı

WHATSAPP: WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır.Dünyanın dört bir yanındaki telefonlarda WhatsApp ile ücretsiz olarak sunulan; hızlı, kolay ve güvenli mesajlaşma ve arama deneyiminin keyfini çıkarın.

Bunu Paylaş

Bir yanıt yazın