Web 2.0 Araçları Eğitimi | Google Formlar(42dk)

Web 2.0 Araçları Eğitimi-Google Formlar

-Sonraki kamp gezinizi planlayabilir, etkinlik kayıtlarını yönetebilir, kısa bir anket hazırlayabilir, bülten için e-posta adresleri toplayabilir, habersiz yapacağınız bir test oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

-Kendi fotoğrafınızı veya logonuzu kullanın. Formlar kendi benzersiz formunuzu tamamlamak için tam olarak doğru renkleri seçer veya tonu ayarlamak için bir dizi hazır tema arasından seçim yapabilirsiniz.

-İstediğiniz şekilde Soru ve Cevap bölümleri hazırlayabilirsiniz.

-İster büyük isterse küçük olsun her türlü bilgiyi Google Formlar’la toplayın ve organize edin. Bu hizmet ücretsizdir.

-Çoktan seçmeliden açılır listelere ve doğrusal ölçeğe kadar bir dizi soru seçeneği arasından tercihte bulunabilirsiniz. Resimler ve YouTube videoları ekleyebilir veya sayfa dallandırma ve soru atlama mantığını kullanarak çalışmanızı süsleyebilirsiniz.

-Hareket halindeyken oluşturun veya yanıt verin

-Formlar duyarlıdır. Diğer bir deyişle, ister büyük ister küçük ekranda kolayca (ve şık bir şekilde) form oluşturabilir, düzenleyebilir ve formlara yanıt verebilirsiniz.

-Her şey organizedir ve analiz edilir.

-Anketlerinize verilen yanıtlar, gerçek zamanlı yanıt bilgileri ve grafiklerle birlikte, düzgün bir şekilde ve otomatik olarak Formlar’da toplanır. İsterseniz tüm verilerinizi E-Tablolar’da görüntüleyerek daha kapsamlı işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

Google Fromlara Git

GOOGLE FORMLAR NASIL KULLANILIR ?

1. Adım: Yeni bir form veya test oluşturun

  1. forms.google.com adresine gidin.
  2. Boş simgesi Ekle veya Boş Test simgesini Yeni test tıklayın.
  3. Yeni bir form veya test açılır.

2. Adım: Formu veya testi düzenleyin ve biçimlendirin

Bir forma metin, resim veya videolar ekleyebilir, bunları düzenleyebilir ya da biçimlendirebilirsiniz.

3. Adım: Formunuzu doldurmaları için başkalarına gönderin

Hazır olduğunuzda formunuzu başkalarına gönderebilir ve onların yanıtlarını toplayabilirsiniz.

View this post on Instagram

Nedir Google Formlar ve Nasıl Hazırlanır? . . -Sonraki kamp gezinizi planlayabilir, etkinlik kayıtlarını yönetebilir, kısa bir anket hazırlayabilir, bülten için e-posta adresleri toplayabilir, habersiz yapacağınız bir test oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. -Kendi fotoğrafınızı veya logonuzu kullanın. Formlar kendi benzersiz formunuzu tamamlamak için tam olarak doğru renkleri seçer veya tonu ayarlamak için bir dizi hazır tema arasından seçim yapabilirsiniz. -İstediğiniz şekilde Soru ve Cevap bölümleri hazırlayabilirsiniz. -İster büyük isterse küçük olsun her türlü bilgiyi Google Formlar’la toplayın ve organize edin. Bu hizmet ücretsizdir. -Çoktan seçmeliden açılır listelere ve doğrusal ölçeğe kadar bir dizi soru seçeneği arasından tercihte bulunabilirsiniz. Resimler ve YouTube videoları ekleyebilir veya sayfa dallandırma ve soru atlama mantığını kullanarak çalışmanızı süsleyebilirsiniz. -Hareket halindeyken oluşturun veya yanıt verin -Formlar duyarlıdır. Diğer bir deyişle, ister büyük ister küçük ekranda kolayca (ve şık bir şekilde) form oluşturabilir, düzenleyebilir ve formlara yanıt verebilirsiniz. -Her şey organizedir ve analiz edilir. -Anketlerinize verilen yanıtlar, gerçek zamanlı yanıt bilgileri ve grafiklerle birlikte, düzgün bir şekilde ve otomatik olarak Formlar’da toplanır. İsterseniz tüm verilerinizi E-Tablolar’da görüntüleyerek daha kapsamlı işlemler gerçekleştirebilirsiniz. . . İnstagramda video sorunu sebebiyle Sadece on dk paylaşabildik. Ders videosunun tamamı(42dk) @_burakturgut hocamız tarafından anlatılmış olup sayfamızda mevcuttur. . . www.gencbeyinler.net . . #webaraçları #google #googleformlar#adobe #adobeindesign#webaraçları #ders #uzaktaneğitim #maker #robotics #informationtechnology #tasarım #photo #bilim #gencbeyinlernet #desing #kodlama #technology #teknoloji #üretim #yazılım #bilişim #science #code #youtube #gencbeyinlernet #bilişim #eba #kitap #gencbeyinlernet #instagram #kod

A post shared by Genç Beyinler ® net (@gencbeyinlernet) on

İnstagram Sayfamız
Bunu Paylaş

Burak TURGUT

"Bilim, teknoloji, merak, belgesel, doğa ...

Şunlarda hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın