ArchiCAD Eğitim Videosu (25dk)

-ArchiCAD, Graphisoft tarafından mimarlar için üretilen 3B CAD yazılımıdır. Graphisoft, 1984 yılında Macaristanda kurulmuştur. Firma Apple ile işbirliği yaparak, ArchiCAD yazılımını Apple kişisel bilgisayarlar için piyasaya sürmüştür.

https://youtu.be/NkgSuTdnWTs
Irina Viner-Usmanova Luzhniki Kompleksi Ritmik Jimnastik Merkezi, Moskova, Rusya

-ARCHICAD , mimarların daha hızlı modelleme yapmalarını ve betonarme, karmaşık çelik, ahşap ve kompozit kirişler ve kolonlar için doğru inşaat detayları ve miktar tahminleri oluşturmalarını sağlar. Karmaşık sütunlar, kavisli ve perçinlenmiş kirişler artık grafik ve gösterim standartlarını karşılamak üzere modellenebilir ve belgelenebilir. Kirişler ve sütunlar, çeşitli yansıtılan ve sembolik görünümler ve kapak dolguları kullanılarak görüntülenebilir.

Irina Viner-Usmanova Luzhniki Kompleksi Ritmik Jimnastik Merkezi, Moskova, Rusya

-ARCHICAD , proje tasarım boşluklarını, girintileri ve nişleri – elemanlar, eleman grupları veya hatta hikayeler arasında yatay, dikey veya eğimli açıklıklar olarak modellemek ve koordine etmek için yeni bir Açılış aracı sunar. Bu tür açıklıklar, mimarlar, mühendisler ve danışmanlar için eşit derecede alakalı oldukları ve mimarlar ve mühendisler tarafından belgelendirilmesi gerektiği için proje koordinasyonu için önemlidir. Açıklıklar sezgisel araçlar kullanılarak modellenebilir, planlanabilir ve belgelendirilebilir ve açık IFC standartları kullanılarak paylaşılabilir .

-ARCHICAD, mimarların Twinmotion canlı bağlantının kesintisiz iş akışı ile gerçek zamanlı renderleme ve foto-gerçekçi görselleştirme deneyimlemelerini sağlar . Twinmotion’in son teknoloji ürünü renderleme çözümü sayesinde, gerçek zamanlı foto-gerçekçi renderlar oluşturmak artık çok hızlı ve kolaydır; gerçek zamanlı senkronizasyon ise mimarların modeli düzenlemelerine ve tasarım kararlarını anında vermelerine olanak tanır. Tüm nitelikli ARCHICAD 23 lisans sahipleri, Epic Games’in Twinmotion’un gelişmiş sürümünü ücretsiz olarak kullanabilir.

-ARCHICAD, yazılımın başlatılması, proje verilerine erişilmesi ve Bina Bilgi Modeli boyunca yolun içinden geçilmesinden başlayarak kesintisiz bir akış sunmaya özel bir önem vermektedir. Bu, ham performans optimizasyonu, kolaylaştırılmış iş akışları ve azaltılmış dosya boyutları kombinasyonu ile elde edilir.

İnstagram Sayfamız
Bunu Paylaş

Bir yanıt yazın