Web 2.0 Araçları Eğitimi | Google Classroom(21dk)

-Classroom, öğrencilerin ve öğretmenlerin ödevleri düzenlemesine, ortak çalışma anlayışının güçlendirilmesine ve iletişimin artırılmasına yardımcı olur.

-Google Classromm(Sınıf), Google tarafından, okullar için geliştirilen ve atamaları kağıtsız bir şekilde oluşturma, dağıtma ve derecelendirmeyi basitleştirmeyi amaçlayan harmanlanmış öğrenme platformudur. Eğitim için G Suite’in bir özelliği olarak 6 Mayıs 2014’te tanıtıldı ve onu 12 Ağustos 2014’te halka açtı.

Bir Chromebook'ta, çeşitli sınıfların bulunduğu Classroom arayüzü görünüyor.

-Öğretimi daha üretken, anlamlı ve ortak çalışmaya dayalı bir sürece dönüştürün

-Google, öğretmenlerin dersleri yönetmesine yardımcı olan pratik ve kullanımı kolay aracımız Classroom’u geliştirmek için ülkenin dört bir yanından eğitimcilerle birlikte çalıştı. Classroom’la eğitimciler sınıflar ve ödevler oluşturabilir, not verebilir, geri bildirim gönderebilir ve her şeyi tek bir yerde görebilir.

-İdari görevlerinizi daha verimli şekilde gerçekleştirin

-İstediğiniz yerde, istediğiniz zaman, istediğiniz cihazda çalışın

-Öğrenim yönetiminde en iyisi, üstelik bedava

-Daha zengin geri bildirimler için daha fazla zaman

-“Classroom üzerinden, tüm çocukların aynı anda üzerinde çalışabileceği bir Doküman dağıtıyorum. Konu üzerinde hızlı bir tartışma yapmak için dokümanı projeksiyon ekranına yansıtıyorum. Bu yöntem, herkesin sesini duyurabilmesini ve öğrencilerin faaliyete daha aktif şekilde katılmasını sağlıyor.”

İnstagram Sayfamız
Bunu Paylaş

Bir cevap yazın