Code Mino

-CodeMino blok tabanlı kodlama platformudur. Uluslararası standartlarda oluşturduğumuz müfredatımız çerçevesinde kahramanımız Mino üç farklı macerada 200’den fazla aşama tamamlayarak 6-14 yaş arası çocuklarımıza kodlama öğretmektedir.

-CodeMino ister okullarda öğretmen takibinde isterse evde kendi kendinize rahatlıkla oynayarak kodlama öğreneceğiniz bir platformdur.

https://beeacademy.net/codemino/ sayfasıyla siteye ulaşabilirsiniz.

-İçinde blok kodlamanın haricinde Python ve Javascript kodları da görünmektedir. Blok tabanlı ara yüzden metin tabanlı alana geçip kod yazmaya imkan veriyor. Bu özelliği ile öne çıkıyor. Sürükle bırak yapısı kolay olan uygulamada kodlar birbirine hemen yapışıyor. Karakter hareketlerini hızlandırma, silinen blokları geri yükleme ve blokları büyütme küçültme özelliği bulunmaktadır.
-Sitede farklı araçlar da kullanıma sunulmuş durumda.
*Arduino Workshop ile arduino video derslerini takip edebilirsiniz.
*BeeBlockly, arduino için görsel bir programlama editörüdür. Sürükle bırak Blokları ile Arduino kodunuzu oluşturabilirsiniz.
*CaptainCode, bilgisayara ulaşma imkanı olmayan çocuklar için geliştirilen masaüstü kart oyunudur. Evde yada sınıfta oynamak için dosyalarını indirip yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.

Kurs 1, yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Kolay anlaşılabilir bloklar ile size verilen görevleri yerine getirirken problem çözmedeki becerinizi geliştirebilirsiniz. Bu kurda karakter hareketleri, döngüler ve hata ayıklama dersleri içermektedir. Kurs sonunda ise öğrendiğiniz bloklarla küçük bir oyun yapacaksınız.

Kurs 2, kurs 1’i tamamlamış öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler daha zor bulmacaları ve problemleri öğrendikleri çeşitli kavramları birleştirip kullanarak çözerler. Bu kurs tamamlandığında, öğrencilerin iç içe döngüleri, koşulları, while döngüleri kullanarak program yazabilecek yetiye ulaşacaklar. Kurs sonunda küçük bir oyun yapacaksınız.

Kurs 3,  kurs 1 ve kurs 2’yi tamamlamış öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler daha zor bulmacaları ve problemleri öğrendikleri çeşitli kavramları birleştirip kullanarak çözerler. Bu kurs tamamlandığında, öğrencilerin yeni blokları tanıyıp, ileri fonksiyonları, for döngüsünü kullanarak program yazabilecek yetiye ulaşacaklar. Kurs sonunda küçük bir oyun yapacaksınız.

Bunu Paylaş

Bir cevap yazın