Uzaktan Eğitim Araçları

Adobe Connect

-Adobe Connect uzaktan eğitim, web konferansı, sunum ve masaüstü paylaşımı için bir yazılım paketidir. Tüm toplantı odaları “kapsüller” halinde düzenlenmiştir; her bölmenin belirli bir rol oynamasıyla Adobe Connect daha önce Adobe Acrobat ailesinin bir parçasıydı ve adları birkaç kez değiştirdi.

-Adobe Connect uzaktan oturumlara katılmak ve işbirliği yapmak için birçok yol önerir. Adobe Connect masaüstü uygulamasını Windows, Mac OS ve Adobe Connect mobil ile Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz.

-Bağımsız Adobe Connect masaüstü uygulaması eski eklentinin yerini alır ve Adobe Connect 9 ve sonrası sürümleri ile uyumludur.

https://helpx.adobe.com/adobe-connect/connect-downloads-updates.html# adresini kullanarak indirip kullanabilirsiniz.

Team Link

-TeamLink, video ve web konferansı için dünyanın en gelişmiş çözümlerinden biridir.

-TeamLink’i ilk kez kullanan kullanıcılar yeni bir kullanıcı olarak kaydolmayı veya toplantıya doğrudan anonim olarak katılmayı seçebilir. Yeni bir kullanıcı kaydettikten sonra, kullanıcı toplantıları başlatabilir ve yönetebilir.

-Odayı adlandırın ve otomatik olarak bir toplantı odası kimliği oluşturur.

-Toplantı odası kimliğini veya URL bağlantısını e-posta, sohbet, gevşeklik vb. Yoluyla paylaşın.

-Oda kimliğini girin veya toplantıya katılmak için doğrudan URL bağlantısını tıklayın.

https://www.teamlink.co/download.html adresinden hem web hem de mobil sürümlerini indirebilirsiniz.

GoTo Meeting

-GoToMeeting, LogMeIn tarafından oluşturulan ve pazarlanan web’de barındırılan bir hizmettir.

-Kullanıcının diğer bilgisayar kullanıcıları, müşteriler, müşteriler veya meslektaşları ile İnternet üzerinden gerçek zamanlı olarak buluşmasını sağlayan çevrimiçi toplantı, masaüstü paylaşımı ve video konferans yazılımıdır.

-Mac, PC veya mobil cihazınız aracılığıyla bir konferans odasından, masanızdan veya uzak bir konumdan video, ses veya web toplantısına anında katılın, barındırın veya yönetin.

https://www.gotomeeting.com/en-tr/try adresinden ulaşabilirsiniz.

Zoom

-Zoom internet üzerinden ders vermek veya ders almak için kullanılabilecek bir araç. Bugüne kadar bu konuda geliştirilen araçlar içinde en iyilerinden biri.
İ-ster bire bir (ders veren 1 kişi ve ders alan 1 kişi) ders verin veya alın, ister bire çok (ders veren 1 kişi alan 2 veya daha fazla).
-Zoom ile; siz dünyanın neresinde olursanız olun, ders vermek istediğiniz kişi nerede olursa olsun, eğer internetiniz varsa, bağlantınız da biraz iyiyse aynı ortamdaymış gibi ders anlatabilir, ders alabilirsiniz.
-iki farklı kullanım şekli vardır bir kontrolüm bizde olduğu bir de kontrolğn başkasında olup bizim sadece bağlantı yaptığımız şeklidir
-Kendimiz bir toplantı oluşturacak isek üye girişinden bir giriş yapıp üye olmanız gerekmektedir.(Sign Up)
-Eğer telefonda açık Google yada Facebook hesabınız varsa sekmelerden tıklayıp direk giriş yapabilirsiniz.
-Zaten daha önceden Zoom Hesabınız varsa (Sign İn) ile oturum açmanız gerekir.
-Google Chrome yada Yandex tarayıcı kullanarak “zoom. us” sayfasına giriş yapıp ulaşabilirsiniz.

Daha önce detaylı olarak açıkladığımız zoom yazdığımıza bakabilirsiniz. Yazıya Git…

Skype

-Skype, İnternet üzerinden iletişim ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan bir yazılımdır. VoIP teknolojisini kullanır. Yazılımının geliştiricileri tarafından kodlanmıştır. Özellikle Amerikalıların çok ucuza konuştuğu bu yazılımla dünyada milyonlarca insana internet veya telefonla konuşma imkânı sağlamaktadır.

-Skype’tan Telefona abonelikleri, dünyanın dört bir yanındaki telefon numaralarını doğrudan Skype’tan aramanızı sağlar. Ücretsiz aylık denemeyle size en uygun aboneliğin hangisi olduğunu öğrenin.

-Bilgisayar, Cep Telefonu, Tablet, Xbox Alexa ve Masaüstünde çalıaşbilmektedir.

https://www.skype.com/tr/get-skype/ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

Google Hangouts

-Google Hangouts, Google tarafından geliştirilen bir anında mesajlaşma ve görüntülü görüşme platformudur. 15 Mayıs 2013’te yayımlanan program üç mesajlaşma servisinin yerini almıştır. Ayrıca Google, Hangouts’un Google Voice servisinin geleceği olarak tasarlandığını bildirmiştir.
-Hangouts da hem yazarak mesajlaşabiliyor, hem de (aynı anda 10 kişiye kadar) video konferans yapabiliyorsunuz. Ayrıca arkadaşlarınızla birbirinize fotoğraf göndermek, kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerlerde ifadeler ile duygularınızı anlatmak hatta yaptığınız video görüşmesini aynı anda kaydedip, daha sonra Youtube’dan yayınlamak da mümkün.
-Hangouts Android / iOS uygulamasını mobil cihazınıza indirerek hareket halindeyken de iletişimi sürdürebilirsiniz. Arkadaşlarınızı bulmak için uygulamanın kişilerinize erişim izni vermeniz gerekmektedir. Uygulamayı başlattığınızda, ekranın sağ alt köşesinde büyük yeşil + butonunu göreceksiniz. Ona dokunarak yeni bir sohbet oturumu veya görüntülü görüşme başlatmayı seçebilirsiniz.

https://hangouts.google.com/ sayfasını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Bluejeans

-İnsanları herhangi bir cihazdan herhangi bir yerden bağlayan basit, sürükleyici ve hızlı tek dokunuşlu bir toplantı deneyimi.

-İnsanları herhangi bir cihazdan herhangi bir yerden bağlayan basit, sürükleyici ve hızlı tek dokunuşlu bir toplantı deneyimi.

-Konferans odasından, masanızdan veya uzak bir konumdan video, ses veya web toplantısına anında katılın, ev sahipliği yapın veya yönetin. Ardından, sürükleyici HD video ve Dolby Voice® sesin gücü ile üretken bir sanal toplantıya katılın.

-Birden fazla cihaz ve konumda video ve sesli toplantılarda arka plan gürültü iptali de dahil olmak üzere Dolby Voice ile daha doğal, yüksek tanımlı sesin keyfini çıkarın. Dolby farkını duyun.

https://www.bluejeans.com/trial/experience adresini kullanarak erişim sağlayabilirsiniz.

BigBlueButton

-BigBlueButton, eğitim kurumlarına odaklı olarak geliştirilmiş, özgür ve açık kaynak kodlu bir web konferans yazılımıdır. HTML5 tabanlı bir web uygulaması olan BigBlueButton, tüm işletim sistemi ve platformları desteklemektedir.

-Çevrimiçi öğrencilere uzaktan eğitim vermek için profesyonel bir çözüm mü arıyorsunuz? BigBlueButton ses, video, slayt, sohbet ve ekranın gerçek zamanlı olarak paylaşılmasını sağlar. Öğrenciler emoji simgelerinin paylaşılması , oylama ve ara odaları ile ilgilenmektedir.

https://docs.bigbluebutton.org/2.2/install.html sayfasını kullanarak erişebilirsiniz.

ezTalks

-Görüntülü / sesli / anlık sohbet, ekran paylaşımı, beyaz tahta vb.İle toplantıları kolaylaştırın.
-Kolay ve güçlü ezTalks Web Semineri ile kitlenize ulaşın ve onlarla etkileşime geçin.
-Basit kurulumun ve kusursuz ses ve video deneyiminin keyfini çıkarın.
-Video konferansınızı içeri arama özelliğiyle genişletin ve net ses deneyiminin keyfini çıkarın.
-HD video ve kristal netliğinde ses, gerçek zamanlı olarak yüz yüze iş birliğini mümkün kılar.
-Anında ekran ve dosya paylaşımı, tüm ekibi etkili bir şekilde tüm projelerde uyumlu tutar.
-Fikirleri görselleştirmek için pürüzsüz beyaz tahta ve daha hızlı karar almak için beyin fırtınası yapın.
-Windows, Mac, Android, iOS cihazlarda ve tarayıcılarda sorunsuz veya özel sohbet.
-Çevrimiçi toplantıların tam kontrolü, sunum yapan kişiyi kolayca yetkilendirme, toplantı odalarını kilitleme ve çok daha fazlası…
https://www.eztalks.com/uc/signup?src=orange sayfası üzerinden erişebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B_h4tQrjmRx/
Bunu Paylaş

Bir cevap yazın