Hacker Can

-Hacker Can öğrencilerin ana dilde kodlamayı öğrenme ve Türkçe kod yazarak yazılım geliştirme becerisi kazandırmak için hazırlanan Türkiye’nin ilk eğitim platformudur. Bu platformda okuma yazmayı bilen her öğrenci, kendi yaş grubu ve seviyesine göre programlama alanında kendini geliştirebilir. Hem Türkçe, hem İngilizce olarak kullanılabilen platformumuz öğrencilere algoritma, problem çözme yeteneği ve programlama (gerçek kod yazma) eğitimi vermeyi hedeflemektedir.

-Hem Türkçe, hem İngilizce olarak kullanılabilen platformumuz öğrencilere algoritma, problem çözme yeteneği ve programlama (gerçek kod yazma) eğitimi vermeyi hedeflemektedir.

Oyun tabanlı öğrenme modeli üzerine kurgulanmış macera serisi, çizim ve stüdyo ekranları ile 6-9 yaş ve 9 yaş üstü her öğrencinin kolaylıkla istifade edebileceği keyifli bir platformdur. Eğitmenler için özel paneller, öğretim planları, sunumlar ve gerekli tüm akademik materyali sunan Hacker Can; eğitimlerin sonunda noktalama işaretlerinin ve yabancı karakterlerin en aza indirildiği CoffeeScript modelinde bir dil öğretir. Öğrenciler almış oldukları eğitimle, istedikleri dile rahatlıkla adapte olup web ve masaüstü yazılımları, mobil uygulamalar ve oyun geliştirebilirler.

Office
Office
Office
Office
Office

%100 Yerli Ürün

Pamukkale Üniversitesi Teknokent bünyesinde yerli uzmanlar tarafından geliştirilmiş onaylı bir ARGE projesidir

Türkçe Kodlama

Yabancı dil bigisine ihtiyaç duymadan Türkçe olarak kod yazmayı öğretir. Editör ve tüm yönergeler %100 Türkçe’dir.

Oyun Tabanlı Öğrenme

Çocuğa en keyifli saatlerinde eşlik ederek oyun tadında programlamayı öğretmeyi hedefler.

Mobil Öğrenme

Akıllı telefon ve tablet entegrasyonu ile internete bağlı mobil cihazlar üzerinden öğretimi sürdürülebilir kılar.

Müfredata Uygun

Talim Terbiye Kurulu tarafından 13 Ocak 2017’de yayınlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi müfredatına giren ilk yerli yazılımdır.

Gerçek Programlama Eğitimi

Kodlama dili olarak İngilizce tercih edildiği takdirde C tabanlı dillerin tamamına yatkın bir söz dizimi öğretir.

Algoritma ve Problem Çözme Yeteneği

Kolaydan zora sıralanmış bölümlerde problemin çözümü için gerekli algoritmayı geliştirmeyi öğretir.

FeTeMM (STEM) Eğitimi

Sayısal zeka, analitik düşünce, problem çözme ve benzeri çok sayıda yetenek kazandırarak FeTeMM (STEM) eğitimini destekler.

-Milli Eğitim Bakanlığı Önerilen Kaynak
Talim Terbiye Kurulu tarafından 13 Ocak 2017’de yayınlanan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi öğretim programı müfredat çalışmasında önerilen kaynaklar arasına girmeyi başaran ilk yerli yazılım olmuştur.

-Algoritma, problem çözme yeteneği, temel bilgisayar bilimleri ve programlama becelerinin kazanılması hedeflemektedir. Uzman öğretim teknologları, arayüz tasarımcıları ve profesyonel yazılım geliştirme ekibi tarafından geliştirilmiştir.

%100 Türkçe Kodlama

Kod editörümüz ve tüm yönergelerimiz %100 Türkçe’dir. Öğrencimiz bir tek İngilizce kelimeye ihtiyaç duymadan programlamaya ilk adımı atabilir.

Bir yazılım geliştiricinin ihtiyaç duyacağı algoritma, problem çözme yeteneği, değişkenler, diziler, koşullar, döngüler, fonksiyonlar gibi temel yazılım bilgilerini tamamen Türkçe olarak vermekteyiz. Bu sayede öğrenci yabancı terimlerle dikkatini dağıtmadan yalnızca alması gereken kazanıma odaklanabilmektedir.

-Macera Serisi ile Oyun Tabanlı Öğrenme
Oyun tabanlı öğrenme modeli üzerine kurgulanmış macera serisi, çizim ve stüdyo ekranları ile 6-9 yaş ve 9 yaş üstü her öğrencinin kolaylıkla istifade edebileceği keyifli bir platformdur
-Uzman öğretim teknologları tarafından tasarlanan yaklaşık 200 bölümlük macera serisinde öğrenci bir takım görevleri yerine getirerek üst bölümlere geçmelidir. Bu görevleri tamamlarken, öğrencinin klavyede yön tuşlarını kullanmak yerine kod yazması gerekmektedir.
-Algoritma ve Problem Çözme Yeteneği
-Gerçek Programlama Eğitimi
-Kodlarla Çizim Ekranı
-Yaş Gruplarına Göre Hazırlanmış Setler
-İpucu ve Yardım Modülleri
Başarı ile Tamamlayan Herkese Sertifika

Kodlama Sayfasına Gitmek İçin https://app.hackercan.com/tr/

Paylaşılan Kaynak:https://www.hackercan.com/tr/

https://www.instagram.com/p/B_W6dtkDFYZ/?igshid=n5kn1imm22l9
İnstagram Sayfamız
https://youtu.be/DJdN8LM6pls
Hackercan Video Anlatım
Bunu Paylaş

Bir cevap yazın