Toxicode ile Kodlama (Compute It, Silent Teacher)

Compute It

-Compute it uygulamaması klavye ile algoritma yapmak için geliştirilmiş bir uygulamadır. Klavye yön tuşları ile oynanır. 58 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümlerde temel yönlendirme algoritma varken ilerleyen bölümlerde döngüler ve koşullar algoritmaya dahil olmaktadır. Üyelik gerektirmeden kullanılabilmektedir.

-Uygulama aşamalı şekilde ilerlemekte, bölümleri geçtikçe yeni bölümler açılıyor.Geçtiğiniz bölümler yeşil, üzerinde çalıştığınız bölümler beyaz ve henüz açılmamış bölümler kırmızı kilitli şekilde görünür. Üyelik gerektirmediği için geçilen bölüm bilgilerini tarayıcıda depolar. Tarayıcı penceresini kapatsanız da siteye tekrar girdiğinizde kaldığı yerden devam edecektir.


http://compute-it.toxicode.fr/ sayfasından siteye erişim sağlayabilirsiniz

Compute It

Silent Teacher

-Kodlama yaparken değişken oluşturmak, değişkenlere değer vermek vb davranışların oluşturulması ve geliştirilmesi aşamasında faydası olabilecek bir uygulmadır.

-Yazılım ve programlama temeline dayalı kod blokları ile oluşur.

-İlerlemeli bölümleri ile öğrencilere ;
-değişken
-döngü
-karar yapıları
-if-else yapısı
-tekrar yapısı v.b gibi programlama özelliklerini kazandırır.

http://silentteacher.toxicode.fr/hourofcode linki üzerinden sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Silent Teacher
Toxcode Detaylı Anlatım
View this post on Instagram

Toxicode ile Kodlama (Compute It, Silent Teacher) Nisan Ayı Kodlama Etkinliklerimiz kapsamında günün özel ve tavsiye etkinliği "Toxicode" Nedir Tıxicode ? . Compute It -Compute it uygulamaması klavye ile algoritma yapmak için geliştirilmiş bir uygulamadır. Klavye yön tuşları ile oynanır. 58 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümlerde temel yönlendirme algoritma varken ilerleyen bölümlerde döngüler ve koşullar algoritmaya dahil olmaktadır. Üyelik gerektirmeden kullanılabilmektedir. -Uygulama aşamalı şekilde ilerlemekte, bölümleri geçtikçe yeni bölümler açılıyor.Geçtiğiniz bölümler yeşil, üzerinde çalıştığınız bölümler beyaz ve henüz açılmamış bölümler kırmızı kilitli şekilde görünür. Üyelik gerektirmediği için geçilen bölüm bilgilerini tarayıcıda depolar. Tarayıcı penceresini kapatsanız da siteye tekrar girdiğinizde kaldığı yerden devam edecektir. –http://compute-it.toxicode.fr/ sayfasından siteye erişim sağlayabilirsiniz . . Silent Teacher -Kodlama yaparken değişken oluşturmak, değişkenlere değer vermek vb davranışların oluşturulması ve geliştirilmesi aşamasında faydası olabilecek bir uygulmadır. -Yazılım ve programlama temeline dayalı kod blokları ile oluşur. -İlerlemeli bölümleri ile öğrencilere ; -değişken -döngü -karar yapıları -if-else yapısı -tekrar yapısı v.b gibi programlama özelliklerini kazandırır. –http://silentteacher.toxicode.fr/hourofcode linki üzerinden sayfaya erişim sağlayabilirsiniz. . . . Detaylı açıklama ve tüm içerikler sayfamızda mevcuttur. . www.gencbeyinler.net . . #maker #robotics #informationtechnology #tasarım #photo #bilim #gencbeyinlernet #desing #kodlama #technology #teknoloji #üretim #yazılım #bilişim #science #code #youtube #gencbeyinlernet #bilişim #uzaktaneğitim #eba #kitap #gencbeyinlernet #uzaklaştıkçayakınlaşıyoruz #love #instagood #bestoftheday #picoftheday #picture #instagram #toxicode #computeit #silentteacher

A post shared by Genç Beyinler ® net (@gencbeyinlernet) on

İnstagram Sayfamız
Bunu Paylaş

Burak TURGUT

"Bilim, teknoloji, merak, belgesel, doğa ...

Şunlarda hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın