Tynker ile kodlama

-Tynker, çocuklara nasıl oyun ve program yapılacağını öğretmeyi amaçlayan bir eğitim programlama platformudur. Kaynak kodunu yazmak yerine, kod bloklarını görsel olarak sürükleyip birleştiriyorsunuz. Görsel tasarım ve ilkeler, tıpkı Hopscotch ve Snap! Gibi ücretsiz Scratch’a dayanıyor.

-Farklı yaş gruplarında çocuklara kodlama öğretmek için tasarlanmış Tynker, ilk olarak onların görsel blokları kavramalarını sağladıktan sonra JavaScript, Swift ve Python gibi dilleri öğretmeyi amaçlayan bir mobil oyundur.

-Tüm seviyeler tamamlandıktan sonra öğrenci adına bir sertifika düzenleniyor. Öğrenci sertifikasını bilgisayarına indirebiliyor veya sosyal medyada paylaşabiliyor.

-Ayrıca öğretmen olarak kayıt olduğunuzda daha fazla ücretsiz ders imkanınız bulunuyor.

-Tanımladığınız sınıftaki öğrencilerinize dersler atayabiliyorsunuz. Öğrenci panelinde de sınıfın etkinlik durumunu görebiliyorsunuz.

Mobil Uygulamalar-Tynker

Tynker Junior – Resim tabanlı blok kodlama; mantıksal bulmaca, temel kavramlar
Tynker – Blok ve sürükle bırak yoluyla kodlama; uygulama ve oyun geliştirme, oyuncak kontrolü
Mod Creator – Blok kodlama; Minecraft eklentileri, skinleri ve modları geliştirme

www.tynker.com web sayfasından erişim sağlayabilirsiniz.

Tynker Anlatım Videosu
View this post on Instagram

Nisan Ayı Kodlama Etkinliklerimiz kapsamında günün etkinliği favori kodlama sayfalarımızdan biri olan aynı zamanda hem öğretmen hemde ebeveyn kontrolünde öğrencinin kodlama yapabildiği platform olan "Tynker"…. Çok Seveceksiniz… ?? .. -Tynker, çocuklara nasıl oyun ve program yapılacağını öğretmeyi amaçlayan bir eğitim programlama platformudur. Kaynak kodunu yazmak yerine, kod bloklarını görsel olarak sürükleyip birleştiriyorsunuz. Görsel tasarım ve ilkeler, tıpkı Hopscotch ve Snap! Gibi ücretsiz Scratch’a dayanıyor. . Farklı yaş gruplarında çocuklara kodlama öğretmek için tasarlanmış Tynker, ilk olarak onların görsel blokları kavramalarını sağladıktan sonra JavaScript, Swift ve Python gibi dilleri öğretmeyi amaçlayan bir mobil oyundur. . -Tüm seviyeler tamamlandıktan sonra öğrenci adına bir sertifika düzenleniyor. Öğrenci sertifikasını bilgisayarına indirebiliyor veya sosyal medyada paylaşabiliyor. -Ayrıca öğretmen olarak kayıt olduğunuzda daha fazla ücretsiz ders imkanınız bulunuyor. . -Tanımladığınız sınıftaki öğrencilerinize dersler atayabiliyorsunuz. Öğrenci panelinde de sınıfın etkinlik durumunu görebiliyorsunuz. . Mobil Uygulamalar-Tynker Tynker Junior – Resim tabanlı blok kodlama; mantıksal bulmaca, temel kavramlar Tynker – Blok ve sürükle bırak yoluyla kodlama; uygulama ve oyun geliştirme, oyuncak kontrolü Mod Creator – Blok kodlama; Minecraft eklentileri, skinleri ve modları geliştirme . www.tynker.com web sayfasından erişim sağlayabilirsiniz.. . . "Detaylı açıklama ve tynker ile ilgili tüm içerikler sayfamızda mevcuttur. . www.gencbeyinler.net . . #maker #robotics #informationtechnology #tasarım #photo #bilim #gencbeyinlernet #desing #kodlama #technology #teknoloji #üretim #yazılım #bilişim #science #code #youtube #gencbeyinlernet #bilişim #uzaktaneğitim #eba #kitap #oyun #game# #gencbeyinlernet #uzaklaştıkçayakınlaşıyoruz #love #instagood #bestoftheday #picoftheday #picture #tynker #instagram @tynkercoding

A post shared by Genç Beyinler ® net (@gencbeyinlernet) on

İnstagram Sayfamız
Bunu Paylaş

Burak TURGUT

"Bilim, teknoloji, merak, belgesel, doğa ...

Şunlarda hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın