3dmekan

Mobil Uygulama Önerisi “3D Mekanlar”

3D Mekanlar

Mobil Uygulama Önerisi “3D Mekanlar”
.
.
Tarihî ve kültürel mekanların 360° panoramik fotoğraflarla sanal turları.

Bu uygulama ile tarihî ve kültürel mekanları sanki oradaymışçasına gezebilirsiniz (VR gözlükle veya gözlüksüz). 360° panoramik fotoğraflarla hazırlanan sanal turlara ülke, şehir veya kategori seçerek ulaşabilirsiniz: Cami, türbe, saray, müze, han, hamam, kale, kule, ev, meydan, park, doğa, dînî mekanlar, antik kentler, uzay ve diğer mekanlar. Sultan Ahmet Camii minaresinden İstanbul’u seyredebilir, Topkapı Sarayı’nda kutsal emanetler dairesini gezebilir, Eyfel kulesine çıkabilir, Piremitlerin içerisine girebilir, hatta Mars’ta etrafınıza bakınabilirsiniz.
Jiroskop veya pusula gerektirmez. “Gear VR” kullanıcıları için: Telefonunuzu Gear VR içine yerleştirirken USB bağlantısından takmayın. Bağlantı yerini havaya kaldırın ve oluşan boğluğa telefonunuzu yerleştirin. Aksi halde Oculus menüsü aktif olacağı için bu programı kullanamazsısnız.

Öneriler: – Mobil cihazınızı etrafınızda döndürerek sanki elinizde kamera varmış gibi etrafı seyredebilirsiniz.

  • Parmağınızla dokunarak görüntüyü kaydırabilir, iki parmağınızla yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz.
  • Ekrana dokunarak (eğer varsa) atlama noktalarını görüntüleyebilirsiniz. Bu noktaların üzerine tıkladığınızda uygulama sizi oraya götürecektir.
  • Ekran dönmesini engellemek için cihazınızı döndürürken parmağınızı ekranda tutun.
  • VR modunda mekan’dan çıkmak için yere bakınız.
  • VR modunda eğer görüntü kendiliğinden dönüyorsa cihazınızı 30 saniye kadar masa üzerinde bırakın. Böylece jiroskop sensörü otomatik olarak ayarlanır ve hatalı dönme engellenmiş olur.
https://www.instagram.com/p/B-y-bxQDQXs/
İnstagram Sayfamız
Bunu Paylaş

Bir cevap yazın