eTwinning Live genel ilerleme nedir? Nasıl artar

eTwinning Live’de genel ilerleme olarak görülen İlerleme Çubuğu, eTwin’cilerin eTwinning yolculuklarında ne kadar ilerlediklerini gösteren bir araçtır. eTwin’cilerin ne kadar iyi oldukları hakkında bir yargılama yapmak yerine, eTwinning’te neler yaptıklarını gösterir. Kişiler, eTwinning’teki mevcut aktivite portföylerini anlık görüntü olarak görebilirler.

Bunun arkasında yatan kavram, çok basittir: sistem, eTwinning’te yürütülen ölçülebilir eylemleri kolayca kaydeder (kayıt işlemi, projelere katılım v.b).

İlerleme Çubuğu

Buna ek olarak; İlerleme Çubuğu, Kendi Kendine Öğrenme Materyallerinin başarılı bir şekilde kullanımını da dikkate alır (daha sonra bkz).

Kullanıcıların eTwinning’te yürütebilecekleri aktiviteler, beş alanda ilerler:

  • cTemel Öğeler
  • İletişim
  • İşbirliği
  • Ağ kurma
  • Kalite

eTwinci’lere verilmek istenen fikir

  • eTwinning’teki başarıları için tanıma
  • eTwinning’in temel öğelerinin ötesine geçmek için motivasyon

İlerleme Çubuğunu nerede bulabiliriz?

Profilim Sekmesine Tıklanır
Sol tarafta yer alan”Genel İerleme “bölümünün üzerindeki daha fazlası sekmesine tıklanır
Genel İlerleme bölümünde yer alan soru işaretine tıklanır
Açılan menüde “Kendi Kendine Eğitim Materyalleri” sekmesine tıklanır

İlerleme Çubuğunu her profilde bulabiliriz. Öğretmenin adına tıklayarak genel ilerleme durumlarına erişebiliriz. Herhangi bir öğretmenin ismine tıklayarak, İlerleme Çubuğunu ayrıntılı bir şekilde görebiliriz.

Kullanıcıların İlerleme Çubuğunda gösterilecek bir ilerleme sağlamaları için, eTwinning’te aktif olmaları (platformu ve platformun çeşitli özelliklerini kullanarak) gerekir. İlerleme Çubuğu, kullanıcıların eylemleri ile beslenir ve o eylemler belli sayıda puana karşılık gelir.

İlerleme, her bir alanda 2 tür eylemle sağlanabilir:

  • Her bir alandaki toplam puanın %30’una karşılık gelen Kendi Kendine Eğitim Materyalleri
  • Her bir alandaki toplam puanın %70’ine karşılık gelen Platform kullanımı

Bunların toplamı, genel ilerlemede yüzde olarak gösterilir.

Kendi Kendine Eğitim Materyalleri nelerdir?
Kendi kendine eğitim materyalleri, kayıtlı öğretmenlerin hizmetine sunulmuştur ve ilerleme sistemine bağlanmıştır.


Kendi Kendine Eğitim Materyalleri, sürekli bir gelişim içindedir. Bu materyaller, UDS tarafından organize edilen ulusal eğitim oturumlarında veya Mesleki Gelişim Atölye Çalışmaları sırasında yüz yüze eğitim kaynakları olarak da kullanılabilecek olan tematik modüller halinde gruplandırılmıştır. Ayrıca, eTwinning Live’deki web semineri eğitimleri aracılığıyla UDS tarafından da sunulabilirler.

Kendi Kendine Eğitim Materyallerini ilerleme sistemiyle bağlantılı hale getirerek, öğretmenleri bu materyallere yönlendirmenin faydası; onların eTwinning hakkında ortak bir anlayış kazanmalarıdır.Böylece, projelerin kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur ve öğretmenler kendi durumları ve başarıları hakında daha fazla farkındalık kazanırlar.

Öğretmenler bu konuda nereden bilgi edinebilirler?

Öğretmenler, bu konuda destek sekmesinden ve Kendi Kendine Eğitim Materyallerinden bilgi edinebilirler. İlerleme sayfasında da bir ‘yardım’ dökümanı yer alacaktır (burada 5 çubuk yer almaktadır).

bakabilir.


Ayrıca proje yapımı, etkinlik paylaşımı etkinliklere katılım gibi durumlarda ilerleme puanını artırıyor. ?

Bu gelişim sınavlarını yapmanız halinde gelişim puanız %30 artacaktır. Ayrıca sınavlara girme hakkınız sadece bir keredir ve 2 yanlış yapma hakkınız vardır. O yüzden iyi izleyip araştırıp sınavları öyle yapmanızı tavsiye ederim..
İyi dersler ?

View this post on Instagram

eTwinning Live genel ilerleme nedir? Nasıl artar . . eTwinning Live’de genel ilerleme olarak görülen İlerleme Çubuğu, eTwin’cilerin eTwinning yolculuklarında ne kadar ilerlediklerini gösteren bir araçtır. eTwin’cilerin ne kadar iyi oldukları hakkında bir yargılama yapmak yerine, eTwinning’te neler yaptıklarını gösterir. Kişiler, eTwinning’teki mevcut aktivite portföylerini anlık görüntü olarak görebilirler. Bunun arkasında yatan kavram, çok basittir: sistem, eTwinning’te yürütülen ölçülebilir eylemleri kolayca kaydeder (kayıt işlemi, projelere katılım v.b) . . Buna ek olarak; İlerleme Çubuğu, Kendi Kendine Öğrenme Materyallerinin başarılı bir şekilde kullanımını da dikkate alır (daha sonra bkz). Kullanıcıların eTwinning’te yürütebilecekleri aktiviteler, beş alanda ilerler: cTemel Öğeler İletişim İşbirliği Ağ kurma Kalite eTwinci’lere verilmek istenen fikir eTwinning’teki başarıları için tanıma eTwinning’in temel öğelerinin ötesine geçmek için motivasyon . . İlerleme Çubuğunu her profilde bulabiliriz. Öğretmenin adına tıklayarak genel ilerleme durumlarına erişebiliriz. Herhangi bir öğretmenin ismine tıklayarak, İlerleme Çubuğunu ayrıntılı bir şekilde görebiliriz. Kullanıcıların İlerleme Çubuğunda gösterilecek bir ilerleme sağlamaları için, eTwinning’te aktif olmaları (platformu ve platformun çeşitli özelliklerini kullanarak) gerekir. İlerleme Çubuğu, kullanıcıların eylemleri ile beslenir ve o eylemler belli sayıda puana karşılık gelir. İlerleme, her bir alanda 2 tür eylemle sağlanabilir: Her bir alandaki toplam puanın %30’una karşılık gelen Kendi Kendine Eğitim Materyalleri Her bir alandaki toplam puanın %70’ine karşılık gelen Platform kullanımı Bunların toplamı, genel ilerlemede yüzde olarak gösterilir. Kendi Kendine Eğitim Materyalleri nelerdir? Kendi kendine eğitim materyalleri, kayıtlı öğretmenlerin hizmetine sunulmuştur ve ilerleme sistemine bağlanmıştır. .

A post shared by Genç Beyinler ® net (@gencbeyinlernet) on

İnstagram Sayfamız
Bunu Paylaş

Burak TURGUT

"Bilim, teknoloji, merak, belgesel, doğa ...

Şunlarda hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın